شات بلاست داخل سیلندر

این دستگاه برای عملیات تمیز کاری داخل انواع سیلندر های گاز و CNG استفاده می شود در این مجموعه می توان 2 یا 4 سیلندر را به صورت همزمان تمیز کاری نمود . عملیات تمیزکاری سیلندر ها در حالت کاملا عمودی انجام می گیرد که این کار باعث حذف ساچمه شات بعد از پایان عملیات در داخل سیلندر می گردد نحوه عملکرد این دستگاه به صورت کاملا اتوماتیک می باشد.

با قرار دادن دو سیلندر بر روی استند کار دستگاه توسط اپراتور و با روشن نمودن سیستم PLC دستگاه به صورت کاملا اتوماتیک فرمان حرکت دستگاه آغاز می گردد .

نحوه بارگیری و تخلیه سیلندر می تواند هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک باشد .که در حالت اتوماتیک به صورت زیر می باشد .

ابتدا سیلندر از استند 1 به استند 2 منتقل شده تا بر روی استند 1 سیلندر جدیدی قرار گیرد سپس جک استند ها دو عدد سیلندر موجود را در محل مورد نظر جهت آغاز عملیات شات قرار می دهد . با فرمان سیستم استند کابین دستگاه از حالت افقی به حالت عمودی قرار گرفته و در مرحله بعد با فرمان ، نازل به صورت کاملا عمودی داخل سیلندر می گردد . نازل در حرکت رفت مواد ساینده را پرتاب نموده و درمرحله برگشت جریان مواد ساینده قطع گردیده و تنها هوای فشرده از نازل خارج می گردد .

پس از پایان عملیات شات و خارج شدن نازل از دهانه سیلندر استند به حالت افقی برگشته و عملیات خارج کردن سیلندر آغاز می گردد .

در این حالت سیلندر از استند 2 به بیرون هدایت شده و بعد از آن سیلندر استند 1 به استند 2 منتقل و از آنجا نیز به بیرون هدایت می گردد .

تمامی عملیات کار با این دستگاه توسط سیستم PLC هدایت شده و اپراتور شاهد انجام عملیات می باشد . تنظیم دستگاه جهت قطر های مختلف به صورت دستی با توجه به شابلون های همراه دستگاه می باشد .

تنظیم دستگاه جهت طول های مختلف به صورت فرمان PLC می باشد.

حداکثر صدای دستگاه مربوط به صدای فن غبارگیر بوده که حداکثر 70db می باشد که غبار گیر و فن مجاز به فاصله حداکثر 10 متر از دستگاه نیز می باشند و با لوله کشی حداکثر 5 عدد زانویی می باشد .