شات بلاست میلگرد

ماشین شات بلاست مداوم برای تمیزکاری پیوسته سطح میلگرد تا قطر 400 میلیمتر طراحی و ساخته شده است این دستگاه مشابه شات بلاست افقی سیلندر می باشد.

نقش اپراتور در این سیستم یک نقش حداقلی و کنترلی بوده، لذا تمامی ماشین آلات و تجهیزات جانبی آن مکانیزه می باشند.

کابین اصلی و اجزا آن از ورق های 4 تا 15 میلیمتر قوطی، ناودانی و سایر پروفیل ها ساخته می شود. داخل کابین با لاینر های فولادی ضدسایش (معادل هاردوکس 400) یا فولاد منگنزی هاتفیلد و لاستیک های ضدسایش پوشیده می شود. در ابتدا و انتهای کابین جهت جلوگیری از پرتاب ساچمه به خارج از کابین اقدام به ساخت کانالهای ورودی و خروجی با نصب پرده های لاستیکی ضدسایش می گردد.

برای جابجایی میگرد به داخل کابین از غلتک های دوکی شکل که نقش پیش برنده و دورانی دارد استفاده می گردد . غلتک های دوکی داخل کابین در محدوده شات از فولاد منگنزی و یا سایر فولادهای ضدسایش می باشد. غلتک های خارج کابین ساده و از جنس چدن نشکن با پوشش پلی اورتان می باشد. تعداد غلتک ها حدود 35 عدد است. غلتک ها در حالت مورب و افقی و تجهیزات انتقال نیرو، شافت، چرخ زنجیر، چهار شاخ گاردان، گیربکس و الکترو موتور مجهز به اینورتر (دور متغیر) می باشد.

ساچمه های پرتاب شده از توربین به وسیله اسکرو جمع آوری شده و توسط الواتور به قسمت فوقانی دستگاه ( سپریتور ) منتقل می شود. در جداکننده، ساچمه ها با دمیدن هوا عاری از گردوغبار شده و در مخزن ساچمه ( هاپر ) برای تغذیه توربین ها ذخیره شده و این سیکل ادامه می یابد.

در این دستگاه می توان برای بالا بردن سرعت عملیات تمیز کاری از دو یا سه توربین استفاده نمود.

لازم به توضیح است کلیه فرامین در حالت دستی از طریق بوش باتم های روی تابلوی برق و در حالت اتوماسیون به شکل تمام اتوماتیک صورت می گیرد.