شات بلاست عمودی خارج سیلندر

ماشین شات بلاست مداوم برای تمیزکاری پیوسته سطح خارجی سیلندر های گاز و هوا مخازن و قطعات لوله ای شکل طراحی و ساخته شده است.

نقش اپراتور در این سیستم یک نقش حداقلی و کنترلی بوده، لذا تمامی ماشین آلات و تجهیزات جانبی آن مکانیزه می باشند.

کابین اصلی و اجزا آن از ورق های 4 تا 15 میلیمتر قوطی، ناودانی و سایر پروفیل ها ساخته می شود. داخل کابین با لاینر های فولادی ضدسایش (معادل هاردوکس 400) یا فولاد منگنزی هاتفیلد و لاستیک های ضدسایش پوشیده می شود. در ابتدا و انتهای کابین جهت جلوگیری از پرتاب ساچمه به خارج از کابین اقدام به ساخت کانالهای ورودی و خروجی با نصب پرده های لاستیکی ضدسایش می گردد.

برای جابجایی سیلندر ها به داخل کابین از کانوایر آویزی که هم سیلندر را پیش برده و در قسمت کابین شات ، سیلندر را به دوران درمی آورد استفاده می گردد . سرعت حرکت سیلندر و چرخش آن توسط اینورتر قابل تغیر می باشد.

ساچمه های پرتاب شده از توربین به وسیله اسکرو جمع آوری شده و توسط الواتور به قسمت فوقانی دستگاه ( سپریتور ) منتقل می شود. در جداکننده، ساچمه ها با دمیدن هوا عاری از گردوغبار شده و در مخزن ساچمه ( هاپر ) برای تغذیه توربین ها ذخیره شده و این سیکل ادامه می یابد.

لازم به توضیح است کلیه فرامین در حالت دستی از طریق بوش باتم های روی تابلوی برق و در حالت اتوماسیون به شکل تمام اتوماتیک صورت می گیرد.